100.Yıl Bayındır Süt İşleme Fabrikası

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir” vizyonunu benimseyerek; kırsalda, köylerde üretimi teşvik etmek ve istihdam olanakları yaratmak için 100.Yıl Bayındır Süt İşleme Fabrikası’nı kurduk.

Fabrikamız, 350 milyon liralık yatırım faaliyetiyle kuruldu. 18.000 m2 toplam alana sahip fabrikanın 6.000 m2 kapalı inşaat alanı bulunuyor. Tesiste 130 kişi istihdam edilirken, günlük süt işleme kapasitesi de 100 ton. 100.Yıl Bayındır Süt İşleme Fabrikası, 250 milyon TL’lik işlem hacmiyle, yıllık 36 milyon 500 bin litre süt işleyebiliyor.

Fabrika yatırımıyla bölgeye istihdam sağlarken, tüm alımları kooperatif üyelerimizden, küçük aile işletmelerinden yaparak kırsal bölgelerdeki emekçilerimize destek oluyoruz. Fabrikamız ile yılda 44 milyonu keçi, koyun ve manda sütü olmak üzere toplam 100 milyon liralık ürün alarak üreticiye destek olmaya devam edeceğiz.  

Alınan sütlerin bir kısmı İzmir Büyükşehir Belediyesi “Süt Kuzusu” projesiyle vatandaşlara ulaştırılırken, geri kalanı ise fabrikada paketlenerek; İzmirli markasıyla piyasaya sunuluyor. Fabrikamızda; “İzmir mozzarellası” ve “burrata” gibi katma değeri yüksek ürünler de üretiliyor…

Tarladan ve meradan fabrikaya, fabrikadan da satış lokasyonlarına kendi lojistik ağımızla ulaşan ürünlerimizin tüm üretim proseslerinde; sürdürülebilir bir üretim yapısı uygulanıyor.

 

Paylaş:
sharer facebook icon sharer twitter icon sharer linkedin icon Sharer email icon